Fitness

Fitness kelime anlamı olarak bedenen formda olmak anlamına gelmektedir. Vücudun zinde olması ve daha güçlü olması için yapılan bütün egzersizleri içerir. Fitness yaparak kaslarınızı güçlendirir ve daha sıkı formda bir bedene ulaşırsınız. Günümüzde fitness ile vücut geliştirme sporu birbirine karıştırılmaktadır. Oysa ki  vücudunuzdaki yağı kasa çevirerek daha sıkı ve güçlü kaslara ulaşırsınız. Vücut geliştirmede yapılan ise vücuttaki yağı kasa çevirip kasların hacimsel olarak geliştirilmesidir.

Fitness ile ister aletli ister aletsiz çalışarak bölgesel veya tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Koşu bandı, yatay-dikey-eliptik bisiklet, stepper ile kardiyo yapabilir; bölgesel kaslarınızı çalıştıracak makinaları kullanabilirsiniz.

Fitness tüm bedenin formda olmasını benimsediğinden hayat tarzınıza dikkat etmeli beslenmenize özen gösterip bunu bir yaşam tarzı haline getirmelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fitness yaparken dikkat etmeniz gerekenlerde vardır. Özellikle kıyafet ve ayakkabı seçimine dikkat etmeli egzersizlere başlamadan önce ısınma antrenmanı yapmalısınız.

Tabi ki bu bilimsel verilere göre hazırlanmış programlar olmalıdır. 20 yaşındaki biri ile 45 yaşındaki biri aynı programda çalışmamalıdır. Bu neden ile sadece kendinize göre hazırlanmış programlar ile çalışmalısınız.

Fitwomen olarak vücudunuzdaki tüm kas gruplarını çalıştıracak ekipmanlarımız ve programlarımız ile sizleri sadece siz bayanlara özel spor ve sağlıklı yaşam merkezimizde aramızda görmeyi dileriz.